כתבה מקורית!משקפי מגן לצורך ירי

 

מאת: גבי שטיינהרדט

 

ראשית צריך להבדיל בין משקפי מגן (משקפי עבודה), ומשקפי ירי.  משקפי מגן (משקפי עבודה) מיועדים להגן על העיניים מפני הסכנות שבמקום עבודה יצרני, כגון: נתזי חומצות, חבלות קשות (Shatter Proof), גיצים ועוד.

 

חברת Uvex מוכרת כיצרן של משקפי מגן תעשיינים.

 

משקפי ירי מיועדים להגן על העיניים אבל גם לאפשר ליורה לתפקד היטב.  הם עמידים לחבטות אבל מסוגלים להישבר (Impact resistant).  תכונות משקפי הירי הן: עמידות לשריטות, משקל נמוך, שדה ראיה נרחב, אחידות אופטית (עובי עדשה אחיד למנוע עיוות), בהירות גבוהה (Clarity), כיסוי עיין מלא, הגנת UV לירי בשמש, גמישות, מדולריות (אפשרות להחלפת עדשות) ועוד.

באופן מאד מפתיע, תכונות אלו ממש לא מייקרות את המשקפים.  פשוט מדובר במוצר אחר שהיצרנים דואגים ליצר אתו לפי מפרט מסוים. ניתן בארה"ב להשיג משקפי ירי טובים ביותר עם ארבע משטחים להחלפה (שקוף, צהוב, עכור, מָראַה) עבור 20-30 דולר.

 

מרבית משקפי הירי עשויים מחומר פלסטי שנקרא polycarbonate אבל ניתן להשיג גם כאלו עשויים מזכוכית.  הכלל המנחה הוא שמשקפים זה עניין של התאמה לפנים.

 

חברת WileyX מייצרת גם משקפי ירי שנחשבים טובים ביותר אולם מחירם בארה"ב 50 דולר ומעלה.

 

יש גם פתרונות לחובשי משקפי ראיה. רצ"ב תמונה וקישורים:

 

http://www.bodyspecs.com/2002.html

http://www.rxshootingglasses.com

http://www.post4optics.com

http://www.safetyglassesusa.com

http://nyxsports.com

http://www.aosafety.com

http://www.fitovers.com

 

 

Home


מסמך זה מוצג כמות שהוא ללא ערבות או אחריות, מפורשת או משתמעת, בהתייחס למידע הכלול בו.  המחבר/ים מסיר/ים כל אחריות, משתמעת או אחרת, מכל אדם המעוניין על דעת עצמו לפעול או להסתמך על תוכן מסמך זה.


כל הזכויות שמורות © 2003